
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Poles | 2 |
| Peak Pulse Current | 20 kA |
| DC Sparkover | 470 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27955
Ext.Price$0.27955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27955 | $0.27955 |
| 10 | $0.22186 | $2.21860 |
| 50 | $0.19306 | $9.65300 |
| 100 | $0.16800 | $16.80000 |
| 500 | $0.15413 | $77.06500 |
| 1000 | $0.14589 | $145.89000 |
